SATMASTER - Pamatykite Visą Pasaulį
Apie palydovus 2008-03-06

Palydovai

Populiariausi palydovai

Dirbtiniai žemės palydovai yra “pakibę” virš Žemės. Jie atskiriami pagal pavadinimą ir pagal ilgumą, kurioje yra “įkurdinti”.

Truputis geografijos.

Lietuvos sostinės Vilniaus apytikslė geografinė padėtis - 54°40′ šiaurės platumos ir 25°30′ rytų ilgumos.

Ilguma - viena iš Žemės paviršiaus taško geografinių koordinačių, nurodanti, kiek į rytus ar į vakarus nuo pradinio (Grinvičo) dienovidinio nutolęs Žemės paviršiaus taškas. Geografinė ilguma matuojama laipsniais (nuo 0° iki 180°) ir yra rytų ir vakarų.

Dėl šios priežasties prie palydovo dažniausiai būna įrašyta ir ilguma, pvz. Intelsat 901 18.0°W (palydovo pavadinimas - Intelsat 901, “pakibęs” 18.0 laipsnyje vakarų ilgumoje), Yamal 201 90.0°E (palydovo pavadinimas - Yamal 201, “pakibęs” 90.0 laipsnyje rytų ilgumoje).

Lietuvoje matomos TV programos iš palydovų, esančių nuo 30.0°W iki 90.0°E (apytiksliai). Be to kiekvienas dirbtinis palydovas gali turėti skirtingas spinduliuotes ir būti iškeltas į skirtingą aukštį, t.y. spinduliai pasiekia Žemės paviršių skirtingu kampu. Dėl tos priežasties ne iš visų palydovų, netgi esančių nurodytame ruože, galima žiūrėti TV programas. Pvz. Iš China Star 1 palydovo, transliuojančio 87.5°E ilgumoje, TV programų žiūrėti nepavyks (spinduliai nukreipti į Kinijos teritoriją), tačiau Yamal 201 90.0°E transliuojamos TV programos pasiekia Lietuvos teritoriją.

Vilniuje pietūs yra 25°30′ rytų ilgumos. Taigi, Vilniuje minėto Yamal 201 90.0°E reikia ieškoti rytuose, 64°30′ laipsnių nuo pietų.

Bangos sklinda Ku-band ir C-band režimu. C-band naudojamas ilgesį laiką, tačiau kai kuriose valstybėse šis bangų ruožas dubliuojasi su mikrobanginės televizijos arba mobiliųjų ryšių ruožais. C-band srautui iš TV stoties į palydovą (angl. uplink) naudojamas 5,9 - 6,4 Ghz ruožas, iš palydovo į “lėkštę” (angl. downlink) signalas ateina 3,7 - 4,2 GHz ruožu. Šio ruožo bangos žymiai lengviau įveikia lietaus ir sniego debesis.

Ku-band ruožas pradėtas naudoti palyginti neseniai. Pagrindinė priežastis - perpildytas C-band ruožas. C-band srautui iš TV stoties į palydovą (angl. uplink) naudojamas 14,0 - 14,5 Ghz ruožas, iš palydovo į “lėkštę” (angl. downlink) signalas ateina 11,7 - 12,2 GHz ruožu. Šis ruožas netrukdo nei mobiliojo ryšio tinklų, nei mikrobanginės TV transliacijoms. Tačiau pastebimas kitas trūkumas - ryškesnė lietaus ir sniego debesų įtaka kokybiškam TV signalų priėmimui. TV programoms, kurios perduodamos iš palydovo Ku-band režimu, kokybiškai žiūrėti reikia didesnio skersmens “lėkštės”.

Bangos gali būti arba linijinės (vertikalios, arba horizontalios) poliarizacijos arba cirkuliacinės poliarizacijos. Šiuo metu universalios “galvutės” (LNB) yra skirtos tiek vertikalios, tiek horizontalios poliarizacijos spinduliams sugauti. Tačiau jeigu norite žiūrėti TV programas, siunčiamas Ku-band ir C-band, o taip pat ir cirkuliacinio Ku-band, skirto NTVPlus paketui, režimu, turėsite įsigyti 3 “galvutes” ir sumontuoti į “lėkštę”.

Svarbu akcentuoti, kad “lėkštė”, kuria bus siekiama žiūrėti TV programas iš palydovo, būtų nukreipta teisingai. Be to, iš skirtingų palydovų ateina skirtingo stiprumo TV signalai. Dėl tos priežasties daliai TV programų iš palydovų kokybiškai priimti Lietuvoje reikia naudoti 3,5 - 4,7 m. skersmens “lėkštes”.

Asmeniniam TV programų žiūrėjimui (ne komerciniais tikslais) tokio skersmens “lėkštės” yra nepatogios naudoti. Dėl tos priežasties populiariausia Lietuvoje 70-90 cm skersmens “lėkštė”, su tokia antena galima matyti iki kelių šimtų skirtingų TV programų ir girdėti keletą šimtų radijo stočių.

Pastaruoju metu populiaru kelti “lėkštę” su 3-4 galvutėmis. Tokiu atveju galima matyti kelis šimtus TV programų, transliuojamų iš 4 palydovų (pvz. Astra + Hot bird + Sirius + Amos arba Astra + Hotbird + Sirius + Eurobird). Populiarėja pasukami mechanizmai, su “lėkštėje” įmontuotomis 3 “galvutėmis” (LNB). Toks komplektas leidžia priimti kelis tūkstančius TV programų iš skirtingų palydovų.

Lietuvoje populiarūs vakarietiški ir rusų kanalai. Iš vakarietiškų populiariausios Astra, Hot Bird, Eutelsat, Sirius, Thor, Amos palydovų šeimos. Rusiški palydovai transliuoja iš kitos laipsninės orbitos nei vakarietiški. Nors ir reikia papildomo palydovinės TV komplekto, sėkmingai priimamos TV programos iš rusiškų palydovų Intelsat, Express, Yamal.

Pagrindiniai populiarūs palydovai, kurių transliacijas galima matyti Lietuvoje:

 • Yamal 201 90.0°E - TV programos transliuojamos Ku-band ir C-band režimu. Ku-band transliuojamoms TV programoms priimti reikia min. 90 cm skersmens “lėkštės”, C-band - min. 160 cm skersmens “lėkštės”. Palydovas santykinai žemai virš horizonto, todėl signalą gali slopinti ir santykinai toli esantys medžiai ar pastatai. Transliuojamos TV programos rusų kalba.
 • Express AM2 80.0°E - TV programos transliuojamos Ku-band ir C-band režimu. C-band mėgėjiškas žiūrėjimas nerekomenduojamas, nes reikia min. 200 cm skersmens antenos. Ku-band transliuojamoms TV programoms žiūrėti reikia sumontuoti min. 90 cm skersmens antenos. Palydovas santykinai žemai virš horizonto, todėl signalą gali slopinti ir santykinai toli esantys medžiai ar pastatai. Transliuojamos TV programos rusų kalba. Čia transliuoja Rusijos TV paketas Stargate, kuris siūlomas kabelinių tinklų, turinčių ne mažiau kaip 1000 abonentų, operatoriams.
 • ABS 1 (LMI 1) 75.0°E - TV programos transliuojamos Ku-band ir C-band režimu. C-band mėgėjiškas žiūrėjimas nerekomenduojamas. Ku-band transliuojamoms TV programoms žiūrėti reikia sumontuoti min. 85 cm skersmens anteną. Palydovas santykinai žemai virš horizonto, todėl signalą gali slopinti ir santykinai toli esantys medžiai ar pastatai. Transliuojamos TV programos rusų ir ukrainiečių kalba.
 • Intelsat 904 60.0°E - TV programos transliuojamos Ku-band režimu. Ku-band transliuojamoms TV programoms žiūrėti reikia sumontuoti min. 85 cm skersmens anteną. Transliuojamos TV programos rusų ir baltarusių kalba.
 • Express AM-22 53.0°E - TV programos transliuojamos Ku-band režimu. Ku-band transliuojamoms TV programoms žiūrėti reikia sumontuoti min. 60 cm skersmens anteną. Transliuojamos TV programos rusų ir ukrainiečių kalba.
 • Express AM1 40.0°E - TV programos transliuojamos Ku-band ir C-band režimu. TV programoms žiūrėti reikia sumontuoti min. 90 cm skersmens anteną. Transliuojamos TV programos rusų kalba.
 • Eutelsat W4 36.0°E - TV programos transliuojamos Ku-band ir C-band režimu. Ku-band transliuojamoms TV programoms žiūrėti reikia sumontuoti min. 50 cm skersmens anteną. Transliuojamos TV programos rusų ir ukrainiečių kalba. Būtent šiame palydove įkurdintas NTVPlus paketas (Rusijos TV programų paketas už abonentinį mokestį) ir Tricolour paketas (Rusijos TV programų paketas, kurį galima žiūrėti su spec. iš jų pirkta įranga).
 • Astra 2 28.2°E - TV programos transliuojamos Ku-band režimu.Ku-band transliuojamoms TV programoms žiūrėti reikia sumontuoti min. 85 cm skersmens anteną. Transliuojamos TV programos anglų kalbomis, taip pat koduotų TV programų paketas - Jungtinės Karalystės Sky Digital.
 • Astra 1 19.2°E - TV programos transliuojamos Ku-band režimu.Ku-band transliuojamoms TV programoms žiūrėti reikia sumontuoti min. 50 cm skersmens anteną. Vienas iš populiariausių palydovų Lietuvoje. Transliuojamos TV programos vokiečių, ispanų kalbomis, taip pat keletas koduotų TV programų paketų - Nyderlandų Canal Digitaal Satelliet, prancūzų CanalSatellite France, vokiečių Premiere, ispanų Canal Satelite Digital.
 • Hot Bird 13.0°E - TV programos transliuojamos Ku-band režimu. Ku-band transliuojamoms TV programoms žiūrėti reikia sumontuoti min. 50 cm skersmens anteną. Vienas iš populiariausių palydovų Lietuvoje. Transliuojamos TV programos įvairiomis kalbomis, taip pat keletas koduotų TV programų paketų. Didelis TV programų pasirinkimas italų kalba. Šiame palydove įkurdintas lenkų Cyfra+ ir Cyfrowy Polsat, prancūzų TPS ir AB Sat, graikų Nova, italų Stream ir D+ koduotų TV programų paketas.
 • Sirius 5.0°E - TV programos transliuojamos Ku-band režimu. Ku-band transliuojamoms TV programoms žiūrėti reikia sumontuoti min. 50 cm skersmens anteną. Vienas iš populiariausių palydovų Lietuvoje. Transliuojamos TV programos įvairiomis kalbomis , taip pat ir rusų bei ukrainiečių kalbomis. Šiame palydove įkurdintas VIASAT Baltic koduotų TV programų paketas.
 • Thor 1.0°W - TV programos transliuojamos Ku-band ir C-band režimu. Ku-band transliuojamoms TV programoms žiūrėti reikia sumontuoti min. 60 cm skersmens anteną. Transliuojamos TV programos įvairiomis kalbomis. Šiame palydove įkurdintas Canal Digital Scandinavia koduotų TV programų paketas.
 • Amos 4.0°W - TV programos transliuojamos Ku-band režimu. Ku-band transliuojamoms TV programoms žiūrėti reikia sumontuoti min. 85 cm skersmens anteną. Vienas iš populiariausių palydovų Lietuvoje. Transliuojamos TV programos įvairiomis kalbomis, o taip pat ir ukrainiečių bei rusų kalbomis. Transliuojamas Izraelio Yes koduotų TV programų paketas.
 • Hispasat 30.0°W - TV programos transliuojamos Ku-band režimu. Ku-band transliuojamoms TV programoms žiūrėti reikia sumontuoti min. 90 cm skersmens anteną. Transliuojamos TV programos ispanų ir portugalų kalbomis.
Atgal 

Lizingas
Mūsų naujienos
Modernizuojame Jūsų įrangą
Palydovinės rangos remontas
Įrangai suteikiama garantija 5 metai
Nemokamai atvykstame į vietą - konsultuojame ir matuojame
Privalumai
Reklama
Orai
Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt
Tekstinė reklama
Įdarbinimas Norvegijoje

Įmonių steigimas

Mikroautobusų nuoma

Vizitinių kortelių spauda

Tinklapių kūrimas

Automobilių nuoma vestuvėms

Vaikų meno studija

Pagrindinis | Apie mus | Akcijos - Nuolaidos | Mūsų darbai | Užsakymas | Išsimokėtinai | Garantija | Kontaktai
2007—2020 © UAB SATMASTER | Visos teisės saugomos Tinklapių kūrimas: Vizitinės24
Hey.lt - Nemokamas lankytoju skaitliukas